ŝanĝiĝi

De Wikcionario, el diccionario libre
Ir a la navegación Ir a la búsqueda

Esperanto[editar]

 ŝanĝiĝi
Pronunciación (AFI):  [ʃanˈdʒi.dʒi]

Etimología[editar]

De ŝanĝi y el sufijo -iĝi.

Verbo intransitivo[editar]

1
Cambiar.

Conjugación[editar]

ŝanĝiĝi
  Participio nominal Participio adjetivo Gerundio  
Infinitivo ŝanĝiĝi Presente ŝanĝiĝas   ŝanĝiĝanto ŝanĝiĝato ŝanĝiĝanta ŝanĝiĝata ŝanĝiĝante ŝanĝiĝate Presente
Imperativo ŝanĝiĝu Pasado ŝanĝiĝis   ŝanĝiĝinto ŝanĝiĝito ŝanĝiĝinta ŝanĝiĝita ŝanĝiĝinte ŝanĝiĝite Pasado
Condicional ŝanĝiĝus Futuro ŝanĝiĝos   ŝanĝiĝonto ŝanĝiĝoto ŝanĝiĝonta ŝanĝiĝota ŝanĝiĝonte ŝanĝiĝote Futuro
  Activo Pasivo Activo Pasivo Activo Pasivo  


Referencias y notas[editar]