fariĝi

De Wikcionario, el diccionario libre
Ir a la navegación Ir a la búsqueda

Esperanto[editar]

 fariĝi
Pronunciación (AFI):  [faˈɾid͡ʒi]

Etimología[editar]

De fari y el sufijo -iĝi.

Verbo intransitivo[editar]

1
Hacerse.

Sinónimos[editar]

Conjugación[editar]

fariĝi
  Participio nominal Participio adjetivo Gerundio  
Infinitivo fariĝi Presente fariĝas   fariĝanto fariĝato fariĝanta fariĝata fariĝante fariĝate Presente
Imperativo fariĝu Pasado fariĝis   fariĝinto fariĝito fariĝinta fariĝita fariĝinte fariĝite Pasado
Condicional fariĝus Futuro fariĝos   fariĝonto fariĝoto fariĝonta fariĝota fariĝonte fariĝote Futuro
  Activo Pasivo Activo Pasivo Activo Pasivo  


Referencias y notas[editar]