finiĝi

De Wikcionario, el diccionario libre
Ir a la navegación Ir a la búsqueda

Esperanto[editar]

 finiĝi
Pronunciación (AFI):  [fiˈnid͡ʒi]

Etimología[editar]

De fini y el sufijo -iĝi.

Verbo intransitivo[editar]

1
Acabarse, terminarse.

Conjugación[editar]

finiĝi
  Participio nominal Participio adjetivo Gerundio  
Infinitivo finiĝi Presente finiĝas   finiĝanto finiĝato finiĝanta finiĝata finiĝante finiĝate Presente
Imperativo finiĝu Pasado finiĝis   finiĝinto finiĝito finiĝinta finiĝita finiĝinte finiĝite Pasado
Condicional finiĝus Futuro finiĝos   finiĝonto finiĝoto finiĝonta finiĝota finiĝonte finiĝote Futuro
  Activo Pasivo Activo Pasivo Activo Pasivo  


Referencias y notas[editar]