kouezhañ

De Wikcionario, el diccionario libre
Ir a la navegación Ir a la búsqueda

Bretón[editar]

 kouezhañ
Pronunciación (AFI):  Si puedes, ¡incorpórala!

Etimología[editar]

Si puedes, incorpórala: ver cómo

Verbo[editar]

1
Caer.
2
Tumbar.

Conjugación[editar]

Conjugación de kouezhañ
Formas no personales
Infinitivo kouezhañ
Participio presente

o kouezhañ

Participio pasado kouezhet
Formas personales
número singular plural pasiva
persona 1.ª 2.ª 3.ª  m 3.ª  f 1.ª 2.ª 3.ª impersonal
Modo indicativo
Presente kouezhan kouezhez kouezh kouezh kouezhomp kouezhit kouezhont kouezher
Pretérito imperfecto kouezhen kouezhes kouezhe kouezhe kouezhemp kouezhec'h kouezhent kouezhed
Pretérito perfecto kouezhis kouezhjout kouezhas kouezhas kouezhjomp kouezhjoc'h kouezhjont kouezhjod
Futuro kouezhin kouezhi kouezho kouezho kouezhimp kouezhot kouezhint kouezhor
Modo condicional
Presente kouezhfen kouezhfes kouezhfe kouezhfe kouezhfemp kouezhfec'h kouezhfent kouezhfed
Pretérito kouezhjen kouezhjes kouezhje kouezhje kouezhjemp kouezhjec'h kouezhjent kouezhjed
Modo imperativo
Presente kouezh kouezhet kouezhet kouezhomp kouezhit kouezhent
Formas mutadas de la raíz
Suave a gouezh-
Mixta e kouezh-
Dura o kouezh-
Nota:
Las formas subrayadas actúan también como formas dependientes del verbo


Referencias y notas[editar]