komenciĝi

De Wikcionario, el diccionario libre
Ir a la navegación Ir a la búsqueda

Esperanto[editar]

 komenciĝi
Pronunciación (AFI):  [komenˈt͡sid͡ʒi]

Etimología[editar]

De komenci y el sufijo -iĝi.

Verbo intransitivo[editar]

1
Empezar.

Conjugación[editar]

komenciĝi
  Participio nominal Participio adjetivo Gerundio  
Infinitivo komenciĝi Presente komenciĝas   komenciĝanto komenciĝato komenciĝanta komenciĝata komenciĝante komenciĝate Presente
Imperativo komenciĝu Pasado komenciĝis   komenciĝinto komenciĝito komenciĝinta komenciĝita komenciĝinte komenciĝite Pasado
Condicional komenciĝus Futuro komenciĝos   komenciĝonto komenciĝoto komenciĝonta komenciĝota komenciĝonte komenciĝote Futuro
  Activo Pasivo Activo Pasivo Activo Pasivo  


Referencias y notas[editar]